Back to top

Niwelacja terenu w Lublinie

Zajmujemy się równaniem oraz niwelacją terenu w Lublinie i okolicach. Wykonujemy również wykopy pod fundamenty, piwnice i kanalizację. Dzięki korzystaniu z profesjonalnego sprzętu ogół prac wykonujemy szybko i sprawnie. Zdobyte przez lata doświadczenie sprawia, że możemy określać siebie jako eksperta w zakresie niwelacji terenu.

Nasza oferta obejmuje w szczególności:

  • niwelacje terenu,
  • wykonywanie wykopów pod fundamenty, piwnice, kanalizacje,
  • zabezpieczanie wykopów,
  • wbijanie larsenów,
  • wykonywanie scianek szczelnych, berlińskich,
  • wyrównywanie i kształtowanie gruntu,
  • zagęszczanie podłoża,
  • wykonywanie podbudów,
  • prace z wykorzystaniem maszyn budowlanych.

Własny sposób na efektywną niwelację terenu

W trakcie wieloletniej pracy wykształciliśmy własny sposób na niwelację terenu, dzięki któremu ogół zadań z tym związanych wykonujemy płynnie i skutecznie. Pierwszym etapem naszych działań jest zawsze skrupulatna ocena danego obszaru dokonywana przez doświadczonego specjalistę, który wyposażony jest w profesjonalne narzędzia geodezyjne, m.in. niwelator. Po wykonaniu dokładnych pomiarów przystępujemy do oceny ukształtowania wysokościowego terenu, planujemy przyszłe działania i rozpoczynamy równanie działki.

Równanie działki i wykopy

Najważniejszym etapem w trakcie prac związanych z niwelacją terenu jest właściwie wykonane wyrównanie gruntu oraz odpowiednie ukształtowanie jego powierzchni. W tym celu zajmujemy się tworzeniem spadków podłużnych i poprzecznych, aby warstwy gruntu w podbudowie były identycznej grubości na obszarze całego placu. Niwelacja terenu jest przez nas przeprowadzana poprzez usuwanie gruntu, który pozostał na powierzchni w nadmiarze lub też uzupełnienie powstałych ubytków ziemi, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Prace wykonujemy według wytyczonych wcześniej rzędnych w układzie wysokościowym.

Jakie narzędzia wykorzystujemy w trakcie pracy?

Dobór narzędzi w trakcie niwelacji terenu jest warunkowany zakresem robót. Gdy mamy do czynienia z niewielką powierzchnią, wystarczy jedynie poziomica oraz łata. Natomiast, gdy zajmujemy się pokaźnym placem, używamy niwelatora i maszyn drogowych (jak koparka czy spychacz). Prace z tym związane kończymy zagęszczeniem gruntu płytami wibracyjnymi lub w zależności od potrzeb, walcami drogowymi. Dysponujemy własnym sprzętem oraz wykwalifikowanym personelem do jego obsługi.

Przypominamy, że nasza firma w zakresie prac ziemnych zajmuje się także m.in. wbijaniem larsenów. Zapraszamy do skorzystania z oferty oraz kontaktu w przypadku wystąpienia pytań związanych z naszymi usługami. Jesteśmy pewni, że rozwiejemy wszystkie Państwa wątpliwości.

Skontaktuj się z nami!

tel. 665 991 515