Back to top

Grys do ogrodu i innych zastosowań

Zaopatrzysz się u nas w grys. Jest to kruszywo ozdobne, które świetnie sprawdza się zarówno przy urządzaniu klasycznych, eleganckich działek, jak i fantazyjnych, nowoczesnych ogrodów. Jego jasna barwa tworzy ciekawy efekt kontrastu z zielenią i kolorami roślin ozdobnych. Jest przez to często wykorzystywany w aranżacjach przestrzeni wokół domu, m.in. do wysypywania ścieżek ogrodowych. Możesz go także użyć do obsypywania ziemi w doniczkach z roślinami. Dzięki temu zachowa ona wilgoć na dłużej.

Kruszywo to może składać się z kamieni o różnej średnicy i o ostrych krawędziach. Oprócz klasycznego białego koloru oferujemy również grys granitowy oraz zielony, które idealnie nadają się wypełniania dna oczek wodnych. Wysypuje się nimi zarówno ścieżki, aleje, donice, jak i przestrzenie między drzewami i krzewami. Ponadto grys sprawdza się świetnie do utwardzania podjazdów. Poza wzbogaceniem ich o walory estetyczne ułatwia odprowadzanie nadmiaru wody opadowej – cechuje go bowiem łatwa przepuszczalność wody.

Jakie są inne zastosowania grysu?

Grys znajduje także zastosowanie przy produkcji podbudowy pod tory oraz przy tworzeniu nasypów kolejowych. Oprócz tego używa się go również przy budowie dróg, do wyrobu betonów asfaltowych, mieszanek mineralno-asfaltowych oraz innych mieszanek chemicznych, niezbędnych na budowach. Możesz go także użyć jako podsypki pod kostkę brukową. Kiedy wykorzystasz go zaś do obsypania obszaru przy meblach ogrodowych –uchronisz to miejsce przed powstawaniem kałuż i błota w trakcie opadów.

Zajmujemy się także sprzedażą żwiru, który podobnie jak grys możesz wykorzystać do wypełnienia rabat oraz ochrony podłoża w ogrodzie. Grys cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Odznacza się wytrzymałością i wykazuje dużą odporność na czynniki atmosferyczne. Ponadto dobrze przylega do podłoża. Cechy te sprawiają, że wysypane nim alejki prezentują się tak samo dobrze przez długi czas – niezależnie od pory roku. Jeśli szukasz kruszywa do swojego ogrodu lub potrzebujesz grysu do innego zastosowania – złóż zamówienie. Dostarczymy je pod wskazany adres.

 

Dostępne frakcje: 2-8,  4-8, 8-16, 8-25.

 

Zastosowanie:

  • ogrodnictwo
  • oczka wodne, fontanny, kaskady
  • dekoracja niewielkich przestrzeni miejskich
  • budownictwo drogowe
  • budowa nasypów
  • produkcja betonu