Back to top

Jeśli chcesz kupić gruz na terenie Lublina – jesteś w dobrym miejscu

Interesuje Cię zakup gruzu na terenie Lublina lub okolic? Zależy Ci na dobrej jakości surowcu w korzystnej cenie? Skorzystaj z naszej oferty. Gruz jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych. Powstaje z pokruszonego betonu, potłuczonych produktów ceramicznych, takich jak cegły i pustaki, a także z fragmentów dachówek i kafli. Uzyskane materiały są później poddawane recyklingowi. Zajmujemy się przygotowywaniem gruzu, który możesz kupić w naszej siedzibie. Sprzedajemy materiał, który służy najczęściej do budowy dróg, wypełniania nawierzchni oraz wytwarzania posadzek. Nasz gruz stanowi również podstawę do wytwarzania mieszanek betonowych. Zaopatrują się w niego firmy budowlane oraz klienci prywatni.

Tego typu kruszywo uzyskujemy często podczas wykonywanych rozbiórek. Następnie poddajemy je recyklingowi i obróbce termicznej. Dzięki temu, że mamy też własną kopalnię piasku w Lublinie, jesteśmy w stanie przygotować szereg materiałów niezbędnych podczas budowy i prac remontowych. Kupisz u nas gruz w dowolnej ilości. Materiał mamy dostępny od ręki, a w przypadku większych zamówień określamy szybki czas realizacji. Nie musisz zatem szukać miejsca, w którym możesz kupić kruszywo ani czekać wiele dni na dostawę. Skontaktuj się z nami, a niezwłocznie przystąpimy do realizacji Twojego zamówienia.

Gruz to surowiec ekonomiczny i zawsze przydatny na budowie

Mimo upływu lat, zainteresowanie gruzem nie słabnie. Nadal jest to materiał powszechnie wykorzystywany w różnych pracach budowlanych. Nasi klienci korzystają z niego do formowania terenu i utwardzania placów. Gruz jest najlepszym sposobem na szybkie i ekonomiczne przygotowanie miejsca pod budowę lub inne prace wymagające użycia ciężkiego sprzętu. Jest niezbędnym elementem w procesach utwardzania dróg i przygotowywania ich do pokrycia betonem. Zajmujemy się także sprzedażą żwiru, który również znajduje zastosowanie podczas budowy dróg.

Co prawda gruz wykorzystuje się najczęściej w budownictwie drogowym, a także do układania ścieżek i chodników, jednak z jego właściwości i zalet czerpie także architektura ogrodowa. Dzięki niemu powstają np. wyprofilowania skalniaków i skarp. Ponadto możesz go wykorzystać do utworzenia kaskady z oczkiem wodnym lub do wykonania drenażu. Kiedy wykopiesz dół i zasypiesz go gruzem – woda będzie gromadzić się właśnie w tym miejscu. Gruzu używa się też do utwardzania nawierzchni sportowych, m.in. bieżni i kortów tenisowych.

Produkcja gruzu odpowiedzią na potrzebę zagospodarowania odpadów

Produkcja gruzu to ekologiczny sposób wykorzystania produktów ubocznych powstających w trakcie rozbiórki budynków lub innych prac. Jako materiał nadający się do ponownego przetworzenia spełnia wymogi recyklingu, co przynosi korzyści ekonomiczne i środowiskowe. Dzięki temu nie trzeba wytwarzać od podstaw surowców, a po obróbce można wykorzystać pozyskany wcześniej gruz. Powoduje to obniżenie kosztów budowy i zwiększa dbałość o naturalne zasoby środowiska. W ten sposób ogranicza się eksploatację kruszyw naturalnych, których występowanie w naszym kraju jest dość ograniczone.

Jeśli poszukujesz niedrogiego materiału wtórnego, który jest ekologicznym i ekonomicznym budulcem, używanym m.in. do utwardzania powierzchni – zainteresuj się oferowanym przez nas gruzem na terenie Lublina i okolic. Gwarantujemy, że nie tylko zrealizujemy Twoje zamówienie, ale również dostarczymy je pod wskazany adres. Zapewniamy efektywną współpracę, która przyspieszy i zoptymalizuje koszty Twojej budowy lub innych prac – np. z zakresu małej architektury ogrodowej. Zapraszamy do kontaktu.

Zastosowanie:

  • budowa warstw wiążących dróg
  • wykonanie podbudowy
  • formowanie terenu
  • utwardzanie placów
  • prace z użyciem betonu