Back to top

Gruz — uniwersalny materiał budowlany

Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych jest gruz. Powstaje on z pokruszonego betonu, potłuczonych produktów ceramicznych takich jak cegły, pustaki, a także z fragmentów dachówek i kafli. Uzyskane materiały są później poddawane recyklingowi. Zajmujemy się przygotowaniem gruzu, który możesz kupić w naszej siedzibie w Lublinie. Sprzedajemy materiał wykorzystywany najczęściej do budowy dróg, wypełnienia nawierzchni oraz przygotowania posadzek. Nasz gruz stanowi również podstawę do wytwarzania mieszanek betonowych. Zaopatrują się w niego firmy budowlane oraz klienci prywatni.

Kruszywo uzyskujemy często podczas wykonywanych rozbiórek. Dzięki temu, że mamy też własną kopalnię piasku w Lublinie jesteśmy w stanie przygotować szereg materiałów niezbędnych podczas budowy i prac remontowych. Kupisz u nas gruz w dowolnej ilości. Materiał mamy dostępny od ręki, a w przypadku większych zamówień określamy szybki czas realizacji. Nie musisz zatem szukać miejsca, w którym możesz kupić kruszywo lub czekać wiele dni na dostawę. Skontaktuj się z nami, a niezwłocznie przystąpimy do realizacji Twojego zamówienia.

Ekonomiczny i zawsze przydatny na budowie surowiec

Mimo upływu lat, zainteresowanie gruzem nie słabnie. Nadal jest to materiał powszechnie wykorzystywany w różnych pracach budowlanych. Nasi klienci korzystają z niego do formowania terenu i utwardzania placów. Gruz jest najlepszym sposobem na szybkie i ekonomiczne przygotowanie miejsca pod budowę lub inne prace wymagające użycia ciężkiego sprzętu. Jest niezbędnym elementem w trakcie utwardzania dróg i przygotowania ich do pokrycia betonem.

Produkcja gruzu jest też odpowiedzią na potrzebę zagospodarowania odpadów. To ekologiczny sposób wykorzystania produktów ubocznych powstających w trakcie rozbiórki budynków lub innych prac. Jako materiał nadający się do ponownego przetworzenia spełnia wymogi recyklingu, co przynosi korzyści ekonomiczne i środowiskowe. Dzięki niemu nie trzeba od podstaw wytwarzać surowców, a po obróbce można wykorzystać pozyskany wcześniej gruz. W ten sposób ogranicza się eksploatację kruszyw naturalnych. Jeśli poszukujesz niedrogiego materiału do utwardzenia powierzchni lub wykonania jednego z etapów prac, zainteresuj się oferowanym przez nas gruzem. Nie tylko zrealizujemy Twoje zamówienie, ale również dostarczymy je pod wskazanych adres. Zapewniamy efektywną współpracę, która przyspieszy Twoją budowę.

 

Zastosowanie:

  • budowa warstw wiążących dróg
  • wykonanie podbudowy
  • formowanie terenu
  • utwardzanie placów
  • prace z użyciem betonu